Chylonia

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Chylonia

Wiadomości

Będzie chodnik na serpentynie przy ul. Czernickiego

Najnowszy artukuł na ten temat

Gdynia: głaz jako spowalniacz na drodze

Od kilku lat mieszkańcy ul. Czernickiego w Gdyni apelowali do władz miasta o wytyczenie chodnika przy krętej, ruchliwej i niebezpiecznej drodze, znanej jako "serpentyny". I dopięli swego. We wtorek rozpoczęły się prace, po których zakończeniu przy drodze będzie nowy chodnik i przystanek autobusowy.Czy trasa do twojego domu jest bezpieczna dla pieszych?

tak, nie mam tam żadnych obaw 57%
średnio, trochę można by było poprawić 22%
nie, zawsze poruszam się tam z "duszą na ramieniu" 21%
zakończona Łącznie głosów: 353
O problemach mieszkańców ul. Czernickiego i okolic na Pogórzu piszemy od 2018 roku. Najpierw Zarząd Dróg i Zieleni odpowiadał, że wykonanie chodnika jest tam niemożliwe, bo droga wije się po stromej skarpie. Na początku tego roku przekonywano, że tej inwestycji nie ma w planie na 2020 rok, ale mieszkańcy nie odpuszczali. I dopięli swego, ale dopiero po spotkaniu z wiceprezydentem Markiem Łucykiem, którego przekonali do tego, że jest tam nie tylko niekomfortowo, ale i groźnie - przede wszystkim dla pieszych.

Prace, które potrwają ok. miesiąca, rozpoczęły się we wtorek, 12.05.2020. 500-metrowy chodnik powstanie po prawej stronie ul. w kierunku Pogórza. Mniej więcej w połowie trasy powstanie nowy peron autobusowy z płyt o szerokości 2 m, a za nim chodnik zmieni stronę i będzie prowadzony u podnóża skarpy.

W czasie prac jezdnia będzie zwężana, więc kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność.

Tu powstanie nowy chodnik.
Tu powstanie nowy chodnik. graf. Trojmiasto.pl
- Od kilku lat obserwujemy dynamiczny przyrost infrastruktury mieszkaniowej w północnych dzielnicach Gdyni oraz sąsiadujących z nimi gminach. Tym samym rośnie liczba mieszkańców podróżujących do centrum nie tylko przez Estakadę Kwiatkowskiego, ale właśnie przez ulicę Czernickiego. Wzmożony ruch kołowy obniża bezpieczeństwo poruszania się osób zamieszkujących posesje wzdłuż ulicy Czernickiego. I to właśnie z myślą o nich powstanie 500-metrowy chodnik i peron autobusowy - podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Opinie (55) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Zdjęcia dzielnicy Chylonia

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Chylonia

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Chylonia