Chylonia

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Chylonia

Wiadomości

stat

Uwolniła się od syna, który się nad nią znęcał. Pomógł dzielnicowy

Dzielnicowy, który doprowadził do zatrzymania sprawcy przemocy domowej pracuje na co dzień w Chyloni.
Dzielnicowy, który doprowadził do zatrzymania sprawcy przemocy domowej pracuje na co dzień w Chyloni. fot. KMP w Gdyni

Starsza kobieta delikatnie wypytywała dzielnicowego o możliwość skierowania na odwyk uzależnionego syna. Policjant nie zlekceważył sprawy i odkrył, że mężczyzna od dawna znęca się nad matką. Agresor trafił już do aresztu.Wiesz, że u twoich sąsiadów dochodzi do przemocy domowej, co robisz?

od razu zgłaszam sprawę na policji

27%

staram się sprawą zainteresować policję, ale dyskretnie, anonimowo

40%

próbuję interweniować, ale we własnym zakresie

13%

nic, to nie moja sprawa

20%
Dzielnicowy zainteresował się 44-latkiem i jego rodziną pod koniec ubiegłego roku, kiedy starsza, schorowana kobieta podeszła do niego i zapytała o możliwość przymusowego leczenia odwykowego, na które chciałaby wysłać swojego syna.

Policjant odpowiedział kobiecie na wszystkie jej pytania, zarazem zapytał też, czy jej syn stosuje względem niej bądź kogokolwiek innego przemoc. Kobieta stwierdziła, że nie, a jako jedyny problem wskazała uzależnienie syna od alkoholu.

To nie przekonało jednak dzielnicowego, który postanowił dokładniej przyjrzeć się sprawie. Udał się więc w okolice budynku, w którym mieszkała starsza kobieta i zaczął rozmawiać z jej sąsiadami.

- Mieszkańcy budynku bardzo ciepło wypowiadali się o starszej sąsiadce, informując dzielnicowego, że jego podejrzenia dotyczące przemocy stosowanej przez jej syna mogą być uzasadnione. Policjant w trakcie zbierania informacji dotarł do przyjaciółki starszej pani i w rozmowie z nią potwierdził, iż przemoc ze strony jej syna jest stosowana. Seniorka kilkukrotnie zmuszona była chować się u niej, by uniknąć agresji ze strony syna - mówi Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Policjant nakłonił ostatecznie kobietę do tego, aby opowiedziała o tym, co dzieje się w jej mieszkaniu. Kiedy zrozumiała, że dzielnicowy wie o jej sytuacji, przestała kryć syna i opowiedziała o tym, jak ten notorycznie się nad nią znęca.

W połowie stycznia 44-latek został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut znęcania się nad matką. Mężczyzna został też zobowiązany do opuszczenia mieszkania, a także zakazano mu zbliżania się do matki.

- Od momentu opuszczenia mieszkania przez sprawcę przemocy dzielnicowy kilkukrotnie kontaktował się z kobietą, sprawdzając, jak sobie radzi. Wszystko wyglądało dobrze do momentu, gdy kilka dni temu policjant po raz kolejny zadzwonił do kobiety, a ta niechętnie poinformowała go, że syn wrócił i znów ją bije - mówi Kuśmierczyk.
Tym razem nie skończyło się na dozorze - 44-latek usłyszał kolejne zarzuty, a sąd aresztował go już tymczasowo. Na proces poczeka za kratkami.

Opinie (221) 11 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Chylonia

Zdjęcia dzielnicy Chylonia

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Chylonia

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Chylonia