Chylonia

Serwis poświęcony dzielnicy Gdynia Chylonia

Wiadomości

stat

W Gdyni otwarto nowy żłobek dla 80 dzieci

Żłobek dla 80 dzieci rusza w budynku dawnego Zespołu Szkół Ekologicznych przy ul. Chylońskiej 237 zobacz na mapie Gdyni. Wcześniej w tym samym miejscu otwarte zostało już przedszkole.Czy w Gdyni jest wystarczająca liczba żłobków?

tak, dużo ostatnio otwarto

10%

w sam raz, choć pewnie z czasem przyda się więcej

8%

nie, powinno być zdecydowanie więcej małych placówek w dzielnicach

82%
Budynek Zespołu Szkół Ekologicznych padł ofiarą reformy edukacji i niżu demograficznego, więc ostatnio stał pusty. Dzięki kolejnym inwestycjom zachowa funkcje, opiekę znajdą tam jednak młodsze dzieci. W listopadzie ubiegłego roku otwarto tam przedszkole dla 156 dzieci.

Czytaj więcej: Nowoczesne przedszkole w Gdyni.

Teraz przyszedł czas na uruchomienie żłobka, o który od lat prosili mieszkańcy Cisowej i Chyloni. Znajdują się tam miejsca dla 80 dzieci, które w najbliższych dniach będą już mogły korzystać z nowej placówki.

Wyremontowane pomieszczenia to m.in. gabinet pielęgniarki, łazienki dla osób niepełnosprawnych, szatnia i wózkarnia. Jest również zaplecze kuchenne. Dzieci mają do dyspozycji mnóstwo pomocy dydaktycznych i zabawek dostosowanych do wieku, w tym sporo ekologicznych, wykonanych z drewna. W każdej sali zabaw znajduje się też telewizor z odtwarzaczem DVD. Jest też oczywiście plac zabaw.


Autorski program i rytmika we wszystkich trzech grupach

- Opracowaliśmy autorskie programy dydaktyczne, w szczególności dla dzieci z najstarszej grupy, które będą się przygotowywać do przedszkola - podkreśla Agnieszka Welfe-Pobłocka, dyrektor żłobka Koniczynka. - Chcemy też w każdej grupie wiekowej wprowadzić zajęcia rytmiczne - dodaje.
W żłobku będą trzy grupy wiekowe. W najmłodszej, od roku do roku i pięciu miesięcy, będzie 26 dzieci. Tyle samo maluchów będzie w grupie od 1,5 do 2 lat. W najstarszej grupie dzieci, które ukończyły 2 lata i miesiąc, będzie 28 osób.

Inwestycja kosztowała 2,2 mln zł. 1,4 mln zł to wkład finansowy miasta, a 800 tys. zł pozyskano z ministerialnego programu "Maluch".

To jednak nie koniec zmian w Przystani Morskiej, bo tak nazywany jest teraz budynek po Zespole Szkół Ekologicznych. Wiosną zmienić się ma też boisko, a w budynku znajdzie się przychodnia, mediateka oraz centrum opiekuńcze.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (85)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Galeria zdjęć dzielnicy Chylonia

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Chylonia

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Chylonia